قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / دوره ها / محصولات حسابداری / آموزش حسابداری صنعتی

آموزش حسابداری صنعتی

ثبت نام

 

حسابداری قیمت تمام شده نیز به این نوع حسابداری گفته می شود.

حسابداری صنعتی شاخه ای از حسابداری است که با جمع آوری اطلاعات مربوط به عوامل هزینه، محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات، تجزیه، تحلیل و بررسی گزارش ها و روشهای تولید، روش کاهش بهای تمام شده تولیدات و خدمات را ارائه میدهد. حسابداری بهای تمام شده و حسابداری صنعتی در بخش صنعت و تولید و خدمات بیشترین کاربرد را دارد.

البته حسابداری صنعتی تنها معطوف به بخش های تولیدی، کارخانجات نمی شود برای مثال ادارات بیمه، بیمارستان ها، شرکت های حمل و نقل و غیره نیز از آن بهره می جویند.

اهمیت حسابداری صنعتی:

اهمیت حسابداری صنعتی به این دلیل است که با گرد آوری اطلاعات هزینه و قیمت تمام شده و ارائه آن به مدیران شرکت و تصمیم گیرندگان باعث ایجاد کنترل بیشتر روی هزینه ها و افزایش سوددهی شرکت،شناسایی نقاط ضعف سیستم های تولیدی و خدماتی ، افزایش بهره وری و بازده شرکت و در نهایت کمک به اتخاذ تصمیم صحیح توسط مدیریت شرکت می گردد.

این نوع حسابداری از نظر ارائه اطلاعات بین حسابداری مالی و حسابداری مدیریت قرار می گیرد زیرا از طرفی با ارائه قیمت تمام شده به حسابداری مالی ،سود و زیان ناشی از تولید و فروش کالا یا خدمات را مشخص می کند و از طرف دیگر با ارائه همین اطلاعات به مدیران شرکت،آنان را در تصمیم گیری و ارزیابی وضعیت شرکت جهت انجام امور یاری می نماید.

سرفصل های آموزشی:

  • نحوه محاسبه بهای تمام شده کالای فروش رفته و موجودی پایان دوره به روش Lifo , Fifo

  • میانگین نحوه محاسبه سر به سر صورت بهای تمام شده کالای خریداری شده

  • صورت بهای تمام شده کالای فروش رفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *