قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / دوره ها / محصولات کامپیوتر / آموزش ICDL ویژه بانوان خانه دار

آموزش ICDL ویژه بانوان خانه دار

ثبت نام

شرکت در دوره آموزشی ICDL فرصت ویژه در بروزرسانی اطلاعات کامپیوتری بانوان خانه دار با توجه به ظهور کامپیوتر و اینترنت ، زنان بیشتری قادر به عرضه محصولات و کسب درآمد از مهارت ها و توانایی خود از طریق استفاده از کامپیوتر و شبکه های اجتماعی هستند.

دوره ی ICDL ویژه بانوان خانه دار

ICDL گواهینامه ای است بین المللی که دریافت آن به معنی رسیدن به درجه ای از مهارت در کار با رایانه است که فرد توانایی های اصلی و مهارت های مقدماتی کار با رایانه را دارد. و مدرک آن در سراسر جهان اعتبار دارد. یادگیری آی سی دی ال بسیار آسان می باشد و فقط نیاز به شناخت نرم افزاری و سخت افزاری رایانه دارد.

             

ICDL شامل 7 مهارت می باشد :

 مفاهیم ابتدایی در فناوری اطلاعات ؛

در این مهارت هنرجویان مفهومی کلی از فناوری اطلاعات و کار با نرم افزار و سخت افزار رایانه را فرا خواهند گرفت. همچنین باید با شبکه های اطلاعاتی و کاربرد روزانه برنامه های کاربردی رایانه آشنا شوند.

استفاده و مدیریت فایل ها آشنایی با مفهومWindows ؛

هنرجویان در این بخش می بایست امکان استفاده از رایانه و سیستم عامل را فراگیرند و بتوانند تنظیمات اصلی دلخواه خود را در ویندوز انجام دهند. همچنین لازم است کار و مدیریت  فایل های رایانه ای از جمله کپی، حذف و …. را بتوانند به راحتی انجام دهند.

خدمات اطلاعاتی شبکه ، اینترنت و پست الکترونیک اطلاعات و ارتباطات ؛

در این بخش هنرجویان باید با مفهوم کلی اینترنت و برخی شاخص های امنیتی آشنا شوند و بتوانند که جستجوهای اینترنتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. همچنین باید کار با صفحات اینترنتی را بطور کلی فراگیرند. در ضمن کار با پست الکترونیک تحت وب و همچنین نرم افزارهای پست الکترونیکی را نیز باید فراگیرند تا بتوانند به راحتی به ارسال و دریافت نامه های الکترونیک با پیوست و…. بپردازند.

آشنایی با مفهوم واژه پردازی (مقدمه ای بر Word)

هنرجویان  باید مفهوم برنامه های پردازش متن را بدانند همچنین کاربرد روزانه آن را (ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی، کار با تصاویر و….) فرا گیرند.

آشنایی با مفهوم صفحه گسترده ها  (مقدمه ای برExcel)

در این قسمت هنرجویان باید مفهوم برنامه های صفحه گسترده را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن را ( ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و…) فرا گیرند. همچنین لازم است تا بتوانند فرمول های مقدماتی ریاضی و کاربردی را ایجاد کنند.

آشنایی با مفهوم پایگاه داده (مقدمه ای بر Access )

هنرجویان در این مهارت باید مفهوم پایگاه داده در رایانه را متوجه شوند و همچنین بتوانند در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده ای با پرس و جوهای مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنند.

ارائه مطالب(power point)

هنرجویان  باید بتوانند از ابزارهای ارائه مطلب رایانه به خوبی استفاده نمایند. به این صورت که امکان ایجاد اسلایدها و ویرایش و قالب بندی متون و تصاویر درون آن را داشته باشند. همچنین باید بتوانند به بهترین شکل از حرکات و امکانات نرم افزار استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *