قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / 2 / دیپلم رسمی از آموزش و پرورش بگیرید
دیپلم رسمی از آموزش و پرورش بگیرید

دیپلم رسمی از آموزش و پرورش بگیرید

 

نحوه اخذ دیپلم رسمی

افرادی که تا کنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده اند، یا مایل به اخذ مجدد دیپلم یا تغییر رشته هستند، می توانند با گذراندن واحد دروس عمومی در دبیرستان های بزرگسال و واحد مهارت آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای (مجتمع فنی و آموزشی زاگرس) موفق به اخذ دیپلم شده و بدون پیش دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نمایند.

دروس عمومی:

  • دیپلم ردی ها و دارندگان مدرک قبولی سال سوم نظام قدیم و یا دوم نظام جدید نیازی به گذراندن دروس عمومی ندارند.

  • سایر افرادی که تعدادی از دروس عمومی خود را در سال های اول یا دوم دبیرستان گذرانده باشند، واحدهای مذکور از آنها پذیرفته می شود.

  • ثبت نام دروس عمومی از سه ترم پاییز (مهر ماه)، زمستان (دی ماه) و تابستان (تیرماه) انجام می گیرد.

  • در ترم های پاییز و زمستان حداکثر ۲۰ واحد درسی و در ترم تابستان حداکثر ۸ واحد درسی قابل انتخاب است.

 

توضیحات ضروری:

افرادی که قصد تسریع در دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش دارند می بایست به طور همزمان در مراکز آموزش فنی حرفه ای و مدارس بزرگسال ثبت نام نموده و دروس عمومی باقیمانده را تا پایان دوره مهارتی به اتمام برسانند. دارندگان مدرک قبولی سال سوم نظام قدیم یا دوم نظام جدید که دروس عمومی را قبلاً گذرانده‌اند نیازی به گذراندن دروس عمومی ندارند.

 

دیپلم حسابداری

یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در میان دانش آموزان و دانشگاهیان می باشد. بدلیل کاربرد فراوان آن در بخش خدمات، صنعت و بازرگانی تقریبا هیچ شغلی وجود ندارد که بی نیاز به حسابداری و مهارت های آن بتواند بخوبی اداره شود. کسانی که به تحصیل در رشته حسابداری رو می آورند باید بدانند که میتوان گفت آینده شغلی بسیار مناسب و مطمئنی در پیش روی آنهاست. اخذ دیپلم حسابداری ممکن است از جهاتی با توجه به محتوای بعضی از دروس مانند کاربر رایانه و یا حسابداری صنعتی مشکل به نظر برسد ولی برای کسانی که می توانند این دو مهارت را بگذرانند سایر مهارتها بسیار آسان خواهد بود.

جهت اخذ دیپلم حسابداری متقاضیان باید مهارت های جدول زیر را با کسب نمرات قابل قبول بگذرانند. این مهارت ها بصورت تک تک و به شکل دوره های آزاد نیز برگزار میگردد.

دیپلم حسابداری کارودانش  کد رشته : ۶۱۷۲
کد رشته و مهارتی: ۳۰۳-۱۰۲-۱۲-۳


شرکت در کلاس ها اجباری بوده و در صورت عدم شرکت احتمال قبولی بسیار پایین است.

در انتهای دوره در صورت شرکت در آزمون های هماهنگ سازمان فنی و حرفه ای و کسب نمره قبولی مدارک مربوطه صادر میگردد. این مدارک قابل ترجمه و ارائه در بسیاری از کشور های جهان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *