قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / 2 / طرح استعدادیابی و آموزش ویژه نوجوانان
آموزش نوجوانان

طرح استعدادیابی و آموزش ویژه نوجوانان

در دوره ای زندگی می کنیم که زمان ارزش بسیار بالایی دارد. قاعدتا برای یادگیری یک تخصص برای کار می بایست زمان قابل توجهی را صرف کنیم. کشف استعدادها در زمان کودکی و نوجوانی و تمرکز بر روی آنها برای تربیت افراد متخصص و مستعد یکی از روشهای نوین در جوامع پیشرفته است. استعدادیابی کودکان این فرصت را فراهم می کند تا شخص از ابتدا بر روی تخصص مورد علاقه و استعداد خود کار کرده و در جوانی بجای کسب دانش مقدماتی در حوزه مربوطه یک متخصص تمام عیار باشد. این موضوع علاوه بر بازخورد مستقیم بر روی آینده درخشان فرد، بازخورد غیر مستقیمی در افزایش سطح کارایی نیروی کاری کشور داشته و بواسطه آن نیروهای جوان با انرژی بالای خود می توانند کشور را در مسیر توسعه قرار دهند.

 

آموزش کامپیوتر

برخی از رشته های علوم کامپیوتر مانند مهندسی نرم افزار ، انتظار می رود تا سال 2022 ، 22 % رشد داشته باشد و این فرصتی عالی برای دانش آموزان و علاقه مندان جوان به این حوزه است .
و این به معنی است که صدها شغل در این رشته در دسترس خواهد بود و شاهد افزایش رقابت چه در آموزش این رشته و چه در بازار کار آن خواهیم بود .
هدف ما از برگزاری کلاس آموزش کامپیوتری به کودکان این است که همگی بتوانند ، دانش و مهارت های لازم برای رشد در تحصیلات و حرفه ای که در آینده می خواهند انتخاب کنند داشته باشند .
در دوره آموزش کامپیوتر برای کودکان و نوجوانان ویندوز ، چگونگی استفاده از اینترنت ، word ، exel ، powerpoint آموزش داده می شود .

 

 

آموزش فتوشاپ

یکی از کاربردی ترین و جامع ترین نرم افزارهای ویرایش تصاویر، نرم افزار فتوشاپ می باشد که نه تنها در کارهای گرافیکی پیشرفته و حرفه ای بلکه در ویرایش های معمولی تصاویر نیز می توان از آن کمک گرفت. مهارت کار کردن با فتوشاپ به کودکان کمک می کند تا خلاقیت و هوش دیداری خود را به کار گرفته و آن ها را بشناسند. علاقه مندی و استعداد خود را در زمینه گرافیک و ویرایش تصاویر کشف کنند و از اوقات فراغت خود بصورت مفید و در عین حال سرگرم کننده استفاده کنند.

 

 

آموزش برنامه نویسی

از مهم‌ترین دلایل توجه کشورهای پیشرفته‌، به آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، تاثیرات این علم در ساخت آینده‌ی کشور‌ها، توانمندی کودکان و نوجوانان و امکان تولید ارزش و ثروت و همچنین تاثیرات روانشناسی این آموزش‌ها بر کودکان و نوجوانان می‌باشد.
برنامه نویسی به‌طور چشم‌گیری قدرت حل مساله‌های مختلف در زندگی

حال و آینده را در کودکان و می‌دهد و همچنین به دلیل دادن امکان ساخت تصورات و ایده‌ها، منجر به رشد استعدادها و خلاقیت کودکان و نوجوانان می‌شود.
خودشکوفایی از نگاه روانشناسان مهم ترین و والاترین نیاز انسانی می باشد که کودکان در جریان برنامه نویسی به آن دست می یابند.

 

 

استعدادیابی و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان از موثرترین اقدامات در ساخت آینده درخشان و موفق آنهاست. یکی از بزرگترین دغدغه های والدین این است که فرزندانشان بتوانند در آینده فردی مفید و موفق در جامعه باشد. برای عملی کردن این موضوع می بایست به علاقه و استعداد فرزندانمان احترام گذاشته و آنها را در مسیر دستیابی به تخصص مورد همراهی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *