قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / نقشه راه / چگونه تعمیرکار لپ تاپ شوید

چگونه تعمیرکار لپ تاپ شوید

الکترونیک لپ تاپ

اولین گام برای شروع کار تعمیر لپ تاپ این است که قطعات الکترونیکی روی مین برد لپ تاپ را بشناسیم. قطعات SMD الکترونیک و اینکه چطور این قطعات را تشخیص دهیم و بتوانیم تست کنیم.

آموزش شناخت ابزار های تعمیر لپ تاپ

برای تست و اندازه گیری قطعات SMD و الکترونیکی روی مدار لپ تاپ لازم است که از بهترین ابزار در تعمیرگاه خود استفاده کنیم. ابزار دقیق و با کیفیت باعث تسریع و عملکرد بهتر در تعمیر لپ تاپ مشتری میشود. بررسی و کار با ابزارهای تعمیر لپ تاپ ، شناخت BGA Machine، کار با منبع تغذیه، کار با مولتی متر، هویه کاری،‌ شناخت قلع کش، پمپ باد، شابلون چیپ مین برد از مباحث اصلی است.

آموزش باز و بسته کردن صحیح لپ تاپ بروش کارخانه

تعمیر لپ تاپ سونی، تعمیر لپ تاپ مک بوک، تعمیر لپ تاپ اچ پی، تعمیر لپ تاپ توشیبا، تعمیر لپ تاپ ایسر و تعمیر لپ تاپ لنووا مستلزم سرویس اولیه و باز و بسته کردن صحیح این دستگاهها میباشد. روش صحیح باز و بسته کردن قطعات اصلی شامل درآوردن صحیح مین برد، تعویض کیبورد، تعویض هارد دیسک، تعویض رم، پردازنده، تعویض ال سی دی و ارتقاء هر یک از اینها مهم می باشد.

موارد اصلی در  تعمیر لپ تاپ ویژه خدمات کامپیوتری ها:

  • تعویض هارد لپ تاپ یا تبدیل هارد معمولی به هارد SSD و آموزش تعمیر هارد دیسک و ریکاوری اطلاعات لپ تاپ

  • شناخت مدلهای مختلف پردازنده لپ تاپ و روشهای ارتقاء آن در نوت بوک های مختلف

  • تعویض درایو و روش تعویض اپتیک و یا ارتقاء دی وی دی رایتر به بلوری دیسک

  • ارتقاء رم RAM و اضافه کردن آن روی مین برد لپ تاپ با توجه به BUS آن

  • شناخت مدار آداپتور لپ تاپ و تعویض کابل آن

  • طریقه تعویض صحیح تاچ Touch لپ تاپ های جدید

  • باز کردن قفل (BIOS) انواع نوت بوک و برداشتن پسورد لپ تاپ

  • طریقه خرید قطعات لپ تاپ و آشنایی با واردکنندگان و مراکز خرید جهت ساپورت

تعمیر مین برد لپ تاپ

مهمترین بخش در تعمیر لپ تاپ عیب یابی صحیح مادربرد آن است. با رسم بلوک دیاگرام مادربرد لپ تاپ تمامی قسمت های اصلی شرح داده خواهد شد. سپس نقشه خوانی مادربرد لپ تاپ است. بدین صورت که هر قطعه با چه مسیری روی برد ارتباط دارد و عملکرد آن چگونه است.

روی مین برد هر لپ تاپ بخش هایی مانند بخش تغذیه، مدار پردازنده، مدار رم، مدار هارد دیسک و غیره وجود دارد که هر یک بنحوی ممکن است برای لپ تاپ اشکال بوجود آورده باشد.

 

دوره آموزش تعمیر لپ تاپ مجتمع فنی زاگرس را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را در تعمیرات لپ تاپ بدست آورید و مهارت کاربردی و علمی بدست آورید .

میتوانید بعد از اینکه کامل روی مین برد لپ تاپ تسلط پیدا کرده و عیب یابی و تعمیر ال سی دی، هارد دیسک، درایو، صفحه کلید و بخش صدا را یاد گرفتند، سراغ تمرین روی برندهای مختلف رفته و در این بخش قلقهایی که مرتبط به هر برند است شرح داده میشود. روشهایی که برای تعمیر هر لپ تاپ تعمیرکار پیش میبرد متفاوت و مشابه بهم است. این روشها و قلقهای تعمیر لپ تاپ بصورت عملی و کاربردی شرح داده خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *